• ساعت : ۲۱:۳۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ 
  • کد خبر : ۲۰۰۰۰۰۵۹۴۲
آغازی دیگر، در راهیان پیشرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز بسیج وزارت نفت، مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر در امور پتروشیمی و  فرمانده بسیج وزارت نفت، در نخستین رویداد توسعه فناوری، ایده‌های نوآورانه و کار جهادی (تاک) با بیان اینکه پیش از انقلاب اسلامی ایران تولید پتروشیمی کشور ۱.۵ میلیون تن بود که امروز ظرفیت تولید به ۹۲ میلیون تن رسیده است، افزود: شاخص صنعت نفت کشور دانش فنی و علم است و تکامل این علم و دانش فنی را می توانیم در صنعت پتروشیمی پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز نفت و گاز کشور در مجتمع‌های پتروشیمی کشور به بیش از ۵۵۰ نوع محصول پتروشیمی می‌شود، افزود: تا ۱۵ سال آینده ظرفیت تولید در حوزه پتروشیمی به ۲۰۰ میلیون تن خواهد رسید.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت اظهار کرد: با تفکر بسیجی‌وار قصد داریم هرچه سریعتر زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی را تکمیل کنیم، روزگاری در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور بیش از ۵۰ هزار مستشار خارجی کار می کردند  اما امروز این صنعت بدون حتی یک مستشار و کارشناس خارجی در حال ادامه حیات خود است.

شاهمیرزایی به وجود ۹۹ کاتالیست در صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم در این زمینه به خودکفایی کامل برسیم.

وی افزود: از مهرماه امسال به‌صورت هفتگی کاروان‌های راهیان پیشرفت متشکل از دانش آموزان و معلمان از تأسیسات صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور بازدید می‌کنند؛ باید درهای صنعت نفت را به روی جامعه محصل و معلم کشور باز کنیم تا آنها روایتگر دستاوردهای این صنعت برای نسل‌های آینده باشند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.19.0