• ساعت : ۲۲:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ 
  • کد خبر : ۲۰۰۰۰۰۵۹۵۰
حضور بیش از 20 میلیون ایرانی در راهپیمایی 22 بهمن 1401

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز بسیج وزارت نفت، راهپیمایی باشکوه چهل و چهارمین سالروز یوم الله ۲۲ بهمن پیش ازظهر امروز (شنبه، ۲۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۱) با حضور پر شور مردم تهران برگزار شد، وزارت نفت و شرکت‎ های زیرمجموعه هم با برپایی غرفه‎ و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در جشن پیروزی انقلاب اسلامی سهیم شدند.

۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و مردم ایران به پاس این پیروزی افتخارآمیز، امروز ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ در  چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان‌های شهر و روستایشان آمدند و با هر آنچه در توان داشتند علیه استکبار و مستکبران جهانی شعار دادند و انزجار خود را از آنان فریاد زدند.

مردم غیور ایران با دردست داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی، شعار «الله اکبر»، «لا اله الا الله محمد رسول الله»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و... مدام بر سر زبان‌هایشان بود و از ابتدا تا انتهای مسیر راهپیمایی‌ها این شعارها بود که مدام تکرار می‌شد و به گوش می‌رسید. هزاران نفر از عاشقان انقلاب اسلامی از پیر و جوان، زن و مرد امروز در جشن پرشکوه انقلاب حضوری حماسی داشتند.

اگر قرار باشد شباهت حال و هوای امروز خیابان‌های کشور را با حال و هوای روز دیگری بیان کنیم، قطعاً آن روز ۲۲ بهمن سال ۵۷ خواهد بود، روز تجلی عشق به وطن، اتحاد، همدلی، یکپارچگی و وفاداری به انقلاب اسلامی... که مردم در شهرهای دور و نزدیک، در شهرهای بزرگ و کوچک، در روستاهای نزدیک به پایتخت تا روستاهای دورافتاده و نزدیک به مرز، همگی به خیابان‌ها آمدند و به انقلاب اسلامی پیوستند.
بر اساس برآورد اولیه دستگاه‌های ذی‌ربط، میزان حضور مردم در راهپیمایی امسال حدود ۲۱ میلیون نفر با احتساب شهرها و روستاهای کوچک است. این آمار نسبت به سال ۹۸ با افزایش حدود سی درصدی همراه بوده است(به دستور ستاد ملی کرونا راهپیمایی مردم سال ۱۳۹۹ به صورت خودرویی و سال ۱۴۰۰ با محدودیت‌هایی برگزار شد).

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.19.0